Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options
Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options
Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options

COSMETICS 27 TÜRKiYE’DE…

Kozmetik endüstrisinde uzun yıllar yönetici olacak görev yapan ve aynı zamanda bir eczacı olan Michèle Evrard, kişisel araştırmaları, beklentileri ve deneyimlerine dayalı eşsiz bir formül geliştirdi. Formül cilde olan olumlu etkileri ile bilinen bir bitki olan: Centella Asiatica üzerine kurulmuştu. Michèle Evrard doğal bitki ekstrelerini kullanarak yüksek oranda etkili aktif bir kompleksi içerik olarak patentledi.

Baume 27 2009 yılının Eylül ayında önce Fransa’da ve hemen ardından Avrupa’da lanse edildi. Tek başına eşsiz ‘’star’’ ürün olarak tanıtıldı, o günden bu yana basın mensupları tarafından onaylanmış ve tüm dermatologlar tarafından önerilmektedir.

İlk ürün olan Baume 27 hedeflenmiş cilt problemlerine karşılık formüle edilmekle beraber diğer ürünler Baume 27 esas alınarak marka konumu ve filozofisi göz önünde bulundurularak geliştirildi. Seri, Baume 27’den sonra ‘’27’’ rakamının ürün isminin sonuna getirilmesi ile adlandırıldı ve tüm ürünler  olağanüstü ve sıradışı faydaları olan Centella Asiatica ile formüle edildi.

Seriye Cosmetics 27 isiminin verilmesi, 27 aktif içerik ile formüle edilmiş ve serinin star ürün olan Baume 27’nin geliştirilmesinden sonra gerçekleşti.

SIRADIŞI ÖZELLİKLER

Centella Asiatica, tropikal ve subtropikal iklimlerde yetişen mucizevi bir bitkidir. Hint ilaç ve iyileştirme tekniklerinden biri olan Ayurvedik ilaçlar kategorisinde 3000 yıldan daha fazla süredir kullanılmaktadır.

Cilde olan faydalı etkileri ile tanınan bu bitki; cilt yapısını düzenlemesi ve kan dolaşımını hızlandırması ile bilinmektedir.

BİBLİYOGRAFİ (KAYNAKÇA)

 • Yeşil yapraklı Hidrokotil ailesinin bir üyesi olan Umbelliferae bitkilerindendir.
 • Hindistan, Çin, Endonezya, Madagaskar gibi subtropikal iklimlerde yetişmektedir.
 • Madagaskar Adasındaki işlenmiş topraklarda doğal olarak yetişen bu bitki, özellikle yeşil yapraklı bitkilerin bir bölümünün yapısında bulunan terpen moleküllerinin en güçlü konsantrasyonuna sahiptir. Bilimadamları halen doğal yöntemler ve atadan kalma metodlar ile ekilip biçilen bu bitkinin yapısında bulunan maddelerin konsantrasyonunda meydana gelen değişime iklimin nasıl neden olduğunu araştırmaktadırlar.
 • Cosmetics 27 ürünlerinin içerisinde kullanılan Centella Asiatica bitkisi özü ekstreleri Madagaskar’dan elde edilmektedir.

 

ÖZELLİKLER

 • Centella Asiatica, zaman içerisinde cilde olan olumlu etkileri araştırmalar ile kanıtlanmış aktif içeriler açısından son derece zengin bir bitkidir.
 • Tarihte hem Ayurvedik hem de Çin ilaç endüstrisinde Centella Asiatica bitkisi özleri aktif olarak;
  • Alerjik, tepkili problemli ciltlerin iyileştirilmesinde,
  • Kan dolaşımının hızlandırılmasında,
  • Oral yolla kullanımı sonucu nörolojik bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır.

 

Araştırmacılar Centella Asiatica  bitkisinin içerisinde bulunan aktif içeriklerin anti-enflamatuar etkisi olduğunu ve bunun nedenini ise dermisteki fibroblast ve epidermisteki keranosit sentezini arttırdığını kanıtlamışlardır.

 

COSMETICS 27 ÜRÜNLERİNDE CENTELLA ASIATICA

 • Tüm ürünler, farklı formlarda kullanılan bitkilerin ‘’en saf özlerini’’  içermektedir.
 • Baume 27, Centella Asiatica bitkisinin eşsiz ve patentli 3 saf ekstresini içermektedir.
 • Kompleks MA2: Hepsi %95 saflaştırılmış halde kullanılan, Madecassoside, Asiatikosit ve Asiatik Asit özlerinden oluşmaktadır.
Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options

Leave a Reply

380 comments