Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options
Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options
Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options

LAZERLE BİRLİKTE GİDERİLEN ORTAK SORUNLAR

Sorun: Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve çiller
Çözüm: Ablatif ve ablatif olmayan seçenekler

Çeşitli ablatif ve ablatif olmayan lazer formları daha açık renkli ciltlerde renk hücrelerine saldırır. Sonuç lekelerin kademeli açılmasından anında tam olarak kararmasına kadar değişir ve oluşan kabarık kabuk bir ila iki hafta içinde soyulur. Melazma, cildin düzensiz renk kaybına uğraması için bunun bir tedavi olacağını sanmayın. Melazma tedavi edilmesi zor bir durumdur ve sonuç almak için birçok kombinasyonu birlikte uygulamak gerekir.

Sorun: Akne
Çözüm: Ablatif olmayan: Fitodinamik terapili (PDT) IPL, ClearLight veya BlueLight

Accutane ile yapılan tedaviyle aynı sonuçları alır gibi görünse de, lazer tedavisi sadece kistik akneden daha fazlası için uygundur. Orta ile ciddi derecedeki aknelerin yüzde 60’ı kadarını üç uygulamada bir yıl sürecek sonuçlarla birikte temizlenebilir. Daha açık ciltlerde darbeli boya uygundur ve sonuç almak için PDT ile geliştirme gereklidir.

Sorun: Doğum lekeleri ve solmuş yara izleri
Çözüm: Ablatif ve ablatif olmayan seçenekler

Doğum lekesi ne kadar koyu ve kabarıksa darbeli boyaya reaksiyon o kadar iyi olur. Yuvarlak lekelerden basit daire, kahverengi etbenine kadar birçok uygulama iz veya yaranın bir yıl veya daha uzun sürede gitgide solmasından nce bölgenin rengini koyulaştıracak.

Sorun: Kılcaldamar ve kan damarlar
Çözüm: Ablatif olmayan: IPL, diyod veya darbeli renkli ışık yüzeye yakın damarların kırmızısına, telangiectasias (kopmuş kan damarları) ve çilek hemangiomas (kan damarlarının yopun kütlesi) saldırır. Kelimenin tam anlamıyla onları içeriden dışarıya doğru imha eder. Bazı vakalarda birden fazla uygulama gereklidir. Diğerlerinde tedavi edilen bölge basitçe solup yok olmadan önce anında kararacaktır.

Sorun: Yaşlanma ve kırışıklar
Çözüm: Ablatif ve ablatif olmayan seçenekler

Ablatif yeniden yapılandırma cildin en üst tabakasını sökmek için büyük ölçüde etkindir. Böylece bir zamanlar orada bulunan ince çizgiler ve kırışıklar giderilir. Her cilt tipi için uygun değildir. Diyod, CoolTouch veya IPL kullanan ablatif olmayan canlandırma ablatif gençleştirmeden daha az tahmin edilebilir düzelme çeşitliliği sağlar. Üç ila beş seans gereklidir. Cilde iki ila üç hafta arayla yeni kolajen üretimini teşvik eden ışık vermek lazımdır. Yeni kolajen sıkılaştırır ve yumuşatır. Dolayısıyla kırışıklıkların görünümü azalır. Birçok insan sonuçlardan mutlu olmasına rağmen yeniden yapılandırma yüz gerdirmenin yerini tutamaz.

Sorun: Kıl giderme
Çözüm: Ablatif olmayan: diyod veya IPL

Bu tedaviler sarı ve gri kıllarda bazı teknolojilere işe yaramasına rağmen daha koyu renkli kılı olan hastalar için uygundur. Kıl periodlarla büyüdüğünden üç ila beş uygulama, istenmeyen kıllarda yüzde 50 ila 80 oranında azalmayla veya daha iyisiyle sonuçlanır

Sorun: Selülit
Çözüm: VelaSmooth, ablatif olmayan lazer, radyofrekansı ve mekanik el ile işleme birleşimi

Halihazırda selülit için bilimsel olarak kanıtlanmış hiçbir tedavi bulunmuyor. Hala VelaSmooth’un kabiliyeti kontürü ve selülit bağlantılı cilt yüzeyindeki düzensizlikleri invazif olmayan yöntemle gidermekle kıyaslanıyor. Hastalar genellikle başlangıç iyileşmesi için haftada iki kez toplamda sekiz uygulamanın ardından aylık bakım tedavilerine gidiyor.

Sorun: Dövmeler
Çözüm: Ablatif olmayan: Q-Switched Nd:Yag lazer

Dövme yaptırmaya karar verdiğinizde sildirmenin ne kadar zor olduğunu düşündünüz mü hiç? Q-Switched Nd:Yag lazerler birçok dövmede kullanılan mürekkep renklerine saldırıp yok etmek üzere belirli dalga boyundaki ışınları yayar. Çıkarılması en kolay olanlar mavi ve kırmızıdır. Tam silme için altı ila sekiz hafta boyunca alt ila 12 seans yapılması gerekir. Kabuk bağlama, muhtemel renk kaybı, kalıcı kalınlaşma ve cildin büzülmesi meydana gelebilir.

Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options

Leave a Reply

4 comments