Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options
Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options
Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options

YVES SAINT LAURENT KADINI SAHARIENNE İLE HAYAT BULUYOR!

Posted on Vücut

YvesSaint Laurent’in 1968’deki Afrika temalı ilkbahar- yaz koleksiyonunda yer alan ve Alman model Veruschka tarafından canlandırılan Amazon karakterinin üzerinde görülen bağcıklı deri safari ceketi YSL markası için bir ikon haline geldi.

2011 yılında YSL baş tasarımcısı Stefano Pilatibu ikon tasarımı yeniden yorumladı. Ünlü safari kreasyonunun devamı niteliğinde, koleksiyonu tamamlayan bu dizayn yine bir kült obje haline dönüşecek, üstelik sadece bir moda tasarımı olarak değil aynı zamanda bir parfüm olarak da: Saharienne…

Saharienne, masalsı, uzak diyarların esintilerini taşıyan, maceranın ve fantazinin çağrısı… Saharienne, özgür ve baştan çıkaran kadının kutsanması.

Saharienne; unutulmaz bir seyahat sözüdür, çekinmeden yaşanılan maceraları temsil eder, kuma yansıyan bir yıldızın ışığını, pırıl pırıl bir güneşi çağrıştırır. O, kadının cazibesinin gücünü ortaya çıkaran gizli bir silahtır. Farklı bir dünyanın kapısını aralayan bir esinti, sarhoş edici ve hisleri doruklara çıkaran bir serap gibidir. Tıpkı beyaz kumların ve güneşin göz kamaştıran çarpıcılığı gibi…

Saharienne kadını:
Tüm varlığıyla zirvede bir kadın. Güneş ışığıyla tenin tutku dolu birleşimi, doğanın kadını kendinden geçirişi… O ne istediğini bilen ve istediğini elde etmeye alışık bir kadın. Arzularını tatmin etmek için kadınsılığını ortaya çıkartmaktan korkmayan çevresinde şehvet uyandıran bir kadın.

Koku içeriği:
YSL bu göz alıcı tazelikteki kokusunu zevk düşkünü kahramanına adıyor. Tazelik yeni bir forma dönüşüyor. Saharienne kışkırtıcı haliyle bütün kalıpları yıkıyor. Primo Fiore limonu, İtalyan bergamotu ve mandalin kabuğunun birlikteliğiyle serin bir ferahlık ve tazelik içeriyor. Çeşitli narenciye kokuları üstün kalitede bir şampanyanın damağa hitap ettiği gibi burna hitap ediyor. Portakal yapraklarının tatlarıyla renklendirilmiş böğürtlen tomurcukları ve kasnı otu ise yakıcı bir sıcaklık taşıyor. Kadının arzuladığı macera bu kokuda vücut buluyor.

Zencefil ve pembe biberin dokunuşuyla, adeta güneşin sıcaklığı gibi kokuda hissediliyor. Çam yapraklarından elde edilen odunsu notalar kokuyu hareketlendirirken kokudaki ahengi tamamlıyor.

Saharienne, çöl tuzu ve kum kristalleri kokularının çiçek kokularına karıştığı bir koku… O, sıcak güneşin altında yanan toprakların meydan okuma çağrısını, macera tutkusunu ve vahşi duyguların baştan çıkarıcılığını simgeliyor.

Please insert your Google Publisher ID and Ad unit ID into the theme options

Leave a Reply